top of page

SİNEM ÇAY KİMDİR?

Sinem Çay Portre

Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun olarak tamamladı.

Lisans sonrası özel bir klinikte Kas-İskelet Ağrıları ve Spor Sakatlanmaları üzerine fizyoterapist olarak çalıştı. Sporcu analizi, sporcular için düzeltici egzersizler, sporcunun performansını arttırmaya yönelik uygulamalar, manuel terapi, kişiye özel egzersiz programı hazırlaması, koruyucu rehabilitasyon, klinik pilates derslerinin verilmesi alanında hizmet verdi.

TED Spor kulübünde Fehmi Kızıl Veteran İş Adamları Tenis Turnuvasında ve Uluslararası 16 Yaş Altı  Cevanşir Cup Tenis Turnuvası’nda görev aldı.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nda Milli Takım Fizyoterapisti olarak Sürat Pateni (short track) branşında, Güney Kore’de kampta, Dört Dünya Kupasının olduğu Macaristan, Hollanda, Çin ve Güney Kore’deki yarışmalarda görev aldı. İstanbul’da ve Ankara’da düzenlenen uluslararası Artistik Buz Pateni ve Buz Dansı branşında yarışan sporculara hizmet verdi.

Federasyondaki görevinden sonra özel kliniklerde ortopedik rehabilitasyon, manuel terapi ve spor yaralanmaları alanında çalışmalarıma devam etti.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisansını Kayropraktik Bilim Dalında (MSc.) tamamladı. Türkiye’nin İlk kayropraktik mezunlarından biri olan Sinem ÇAY,  Norveç ve Güney Kıbrıs’ta olan Avrupa Kayropraktik Kongrelerinde katıldı. Kayropraktik Omurga Sağlığı Derneği üyesi olup, Spor Komisyonunda görev almaktadır.

Şuan Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde Öğretim Üyesi olarak ders veren Uzman Fizyoterapist ve Kayropraktik Uzmanı olarak da klinik çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleki ilgi alanları, Kayropraktik yaklaşımlar, Ortopedik Rehabilitasyon, Manuel terapi, Postür (duruş) bozuklukları, Klinik Pilates, Bel-Boyun-Sırt Ağrıları ve Vücut biyomekaniğinin düzeltilmesi, Sinir-Kas-İskelet (nöromuskuloskeletal) Sistemin bütünsel yaklaşımı, Omurga Sağlığı, Recovery, Sporcu sağlığı ve Rehabilitasyonudur.

Meslek dışında, Cam Süsleme Sanatı, Seyahat, Zumba, Pilates ve Dans alanlarıyla ilgilenmektedir.

Lifeonconcept-92.JPG.jpg
bottom of page